Gabriele Galimberti je profesionalni fotograf iz Italije. Nedavno je završio 18-mjesečni put oko svijeta tokom kojeg je radio razne projekte. Jedan od tih projekata se zove „Priče igračaka“. Gabriele je fotografisao djecu, iz različitih regija sa njihovim najboljim i najdragocjenijim igračkama.
Po internet standardima savršena slika je kada su dva od tri slijedeca uvjeta ispunjena; savršeno mjesto, savršeno vrijeme ili savršen ugao. Na internetu ove slike su veoma popularne i mogu se naći putem vašeg omiljenog pretraživača. Za vas smo napravili kompillaciju od pedeset slika. Nadamo se da ce te uživati u njima.
Fotografije Seth Casteel-a pasa ispod vode trenutno su hit na internetu. Ovaj serijal slika je postao popularan zbog web sajta, kojeg je morao ugasiti zbog količine posjeta. Za kratak period dobio je 125 hiljada fanova na Facebook-u, a velike firme poput New York Times-a i Walt Disney-a su mu već nudile posao. Ispod možete pogledati 30 najzanimljivijih slika.
Crtanje u pijesku je posebna vrsta umjetnosti gdje umjetnici prave apstraktne oblike na velikim plažama. Pijesak je njihovo platno. Svaki od ovih oblika je prethodno skiciran na papiru, a umjetnici provedu pet do šest sati na svakoj slici. Zbog plime ove umjetnine se zadržavaju veoma kratko.
U ovom članku predstavljamo seriju uljanih slika umjetnika Dennis Wojtkiewicz-a. Ono što očarava jeste realizam slike i način na koji je umjetnik prikazao svjetlo koje prolazi kroz voće. Svaka slika se prelazi do deset puta da bi se postigao ovaj efekat. Ovu tehniku slikanja prvi put je primjenio umjetnik Johanes Vermer početkom 17-og stoljeća.
Murad Osmann je ruski fotograf i filmski producent čiji je serijal slika postao popularan online u veoma kratkom periodu. U svakoj slici vidimo njegovu djevojku koja ga vuče za ruku i „tjera“ da idu dalje. On je slikao poznate geografske lokacije iz ove perspektive. Iako su slike previse obrađene, koncept je veoma kreativan. Ispod možete pogledati njegove slike.
Hiperrealizam je vrsta slikarstva u kojoj se pokušavaju reproducirati slike visoke definicije. Slikari koriste posebne dodatne elemente kao što su odsjaj, refleksija i sjena da bi postigli ovaj efekat. Krajnji rezultat slike se ne može razlikovati od stvarne fotografije. Ova tehnika se prvenstveno počela koristiti u Sjedinjenim Državama i Europi ranih 2000-ih.